Ivana Smoleňová: Jak funguje ruská propaganda? Pravda prostě neexistuje... [video]Jak propaganda pracuje s informacemi a s pravdou? Na začátku je těžce ověřitelný zdroj. Kolem něj se vytvoří konspirační teorie a vzniká obsah, který se sdílí na webech a proniká na sociální sítě. Klasická metoda, která se používala již v éře SSSR. Pravda tedy není vůbec podstatná. Proto se často hovoří o "post faktické době". Kdo je analytička Ivana Smoleňová? 

Ivana Smoleňová, od roku 2015 vede PSSI (Prague Security Studies Institute) iniciativu, ve které se snaží zvýšit povědomí o proruských dezinformacích. Ve snaze zabývat se tímto tématem zveřejnila PSSI řadu článků, zpráv a interview, která v českých médiích nebyla zveřejněna.

Od svého založení uspořádal PSSI několik akcí na toto téma, včetně mezinárodní odborné konference s názvem „Boj proti proruským dezinformacím: současné výzvy a další postup“, která se konala v květnu 2016. V roce 2016 navíc PSSI zahájil dva společné projekty s partnery z visegrádských zemí, aby posoudil ruská opatření ovlivňující region v celém regionu z širší perspektivy.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Ti za Tvůj názor k tomuto článku v komentáři!